top of page

V dňoch 29.-30. augusta budú naše priestory otvorené pre všetkých záujemcov o ich využívanie. 

Nedeľa bude patriť predovšetkým deťom, avšak spestrí ju aj prednáška turčianskej bylinkárky Ivky Halašovej. A keďže sme sa počas leta stretávali pri spoločnom čítaní kníh, prázdniny ukončíme v nedeľu symbolicky - spoločným piknikom v záhrade pri knihách s touto tematikou. Nadviažame tak celoslovenský projekt Prečítané leto, ktorého sme boli súčasťou.  

 

Pondelok bude venovaný rodičom. Okrem stretnutia s členkami OZ a získania informácií o možnostiach práce v priestoroch, bude možnosť pridať sa k  workshopom pre ženy s témou kariérneho rastu a digitálnych zručností. 

Občerstvenie a tvorivé aktivity pre deti budú súčasťou programu počas oboch dní. 

 

Coworking MAMAMAKA a komunitná záhrada MAMAHRABE budú v rámci akcie Deň otvorených dverí  v dňoch 29.-30.8.  otvorené pre verejnosť v čase od 10:00 do 17:00.

plagatDOD4.jpg
Veronika Pizano.PNG

Veronika pôsobila roky v mediálnej oblasti ako riaditeľka IAB Slovakia, marketingová manažérka Piano Media a v časopise .týždeň. Bola aktívna v TEDxBratislava a Startup Weekend Bratislava, MONO.sk. 
Učila marketing na FMK UCM v Trnave a venovala sa aj slovenskému pôrodníctvu. V súčasnosti tvorí diskusnú reláciu o rodičovstve Homo parens a píše pre inzine Kurník.
V OZ Aj Ty v IT  projektovo zastrešuje kurzy a workshopy pre dospelé ženy.


Na DOD coworkingu MAMAMAKA bude Veronika v pondelok 30.8.2021 o 11:00 hovorit o činnosti o programoch OZ Aj Ty v IT pre ženy, ale aj o tom, ako rodové stereotypy ovplyvňujú to, na čo sa deti zameriavajú.

O 14:00 predstaví kariérnu sociálnu sieť LinkedIn a poradí ako ju čo najlepšie využívať vo svoj prospech. 

Ivana Halasova.PNG

Ivana mala od útleho detstva k prírode vrúcny vzťah. Zbožňuje hory, lúky, ich zvuky, vône a čaro, ktoré ju vždy vedia vrátiť do ,,rozprávkových čias".

Vyštudovala herectvo, istý čas pôsobila ako moderátorka v Rádiu Rebeka a pred materskou dovolenkou sa venovala výuke Javiskovej reči a Javiskového pohybu na SSUŠ v Martine.


K bylinkárčeniu ju priviedol vlastný zdravotný stav, vedomosti od starkej a láska k drobnej práci s bylinkami, ich výnimočná sila, závoj čarovna a neobmedzené možnosti ich využitia. V súčasnosti si užíva svoje dve deti, učí ich ľúbiť prírodu a samozrejme v praxi využíva veľkú silu byliniek aj doma vždy, keď je to potrebné.

Na DOD coworkingu MAMAMAKA bude Ivka v nedeľu 29.8. o 14:00 hovoriť o správnom čase zberu bylín a o tom ako sa dá účinne a bez liekov pomôcť sebe aj deťom. Vysvetlí, ako si zabezpečiť a bezpečne používať domácu prírodnú lekárničku a porozpráva aj o tom, ako si na ,,divých" daroch prírody vedieť pochutiť.

bottom of page